Aktualności Grupa Oa

0A Prezentuje Macedonię 2019

Macedonia - mały kraj o wielkim sercu. Biedroneczki poznały dziś kraj, w którym na dzień dobry, mówimy "Dobro utro". Przedszkolaki wspólnymi siłami wykonały flagę Macedonii. A na koniec spróbowaliśmy tradycyjnego deseru "sutljasz". Był to dzień pełen wrażeń :)

0a macedonia 2019

0A Biedroneczki o emocjach 2019

Biedroneczki uwielbiają uczyć się nowych rzeczy. Poprzez zabawę nauczyliśmy się wskazywania różnych części ciała. Pomogła nam w tym piosenka „Tu paluszek...” Już wiemy, co to są emocje i jak możemy je okazywać. Wspólna praca plastyczna utrwaliła zdobyte umiejętności. Bycie przedszkolakiem to super sprawa!

0a biedroneczki o emocjach 2019

0A Ruch drogowy 2019

„Przez ulicę idą dzieci, gdy zielone światło świeci.

Kiedy żółte się zapali, uważają nawet mali,

gdy zobaczysz, zaś czerwone, grzecznie czekaj na zielone”

Biedroneczki poznają zasady bezpiecznego poruszania się na drodze.

Nauka przez zabawę przynosi najlepsze rezultaty.

0a ruch drogowy 2019

0A Dzień chłopaka 2019

Dzisiaj swoje święto obchodzili nasi chłopcy. Dziewczynki przygotowały drobny upominek i wspólnie zaśpiewały „sto lat” naszym super chłopakom. Zabawom nie było końca! Każdy chłopiec otrzymał legitymację „Super chłopak” i balonowy miecz.

0a dzie chopaka 2019

Przedszkolak Mały Artysta 2019

Program „ Przedszkolak - Mały artysta”, którego realizacja jest zaplanowana na I półrocze roku szkolnego 2019/2020 powstał z myślą o potrzebie wspomagania ogólnego rozwoju dziecka poprzez działalność plastyczną i techniczną. Zajęcia plastyczne odbywać się będą w okresie 09.09. - 13.12. 2019 r. 6 godzin tygodniowo przez 45 min w grupie dzieci 3 i 4- letnich. Przeznaczone są dla dzieci chętnych, które będą miały możliwość poznawać różnorodne techniki plastyczne i techniczne. Tematyka zajęć zawiera propozycje podzielone na kolejne miesiące.

Cele ogólne zajęć:

1.Rozwijanie sprawności manualnej i inwencji twórczej.

2.Rozwijanie orientacji w przestrzeni.

3.Rozwijanie uzdolnień i zainteresowań artystycznych dzieci poprzez różnorodne działania plastyczne i techniczne.

Cele szczegółowe zajęć:

1.Rozwijanie zmysłu estetyki i potrzeby tworzenia.

2.Rozwijanie kreatywności, zdolności wyobrażania, wymyślania i produkowania czegoś nowego, oryginalnego.

3.Rozwijanie możliwości innowacyjnych poprzez wynajdywanie różnych rozwiązań dotyczących tego samego tematu.

4.Zapoznanie z różnymi technikami i obserwowanie uzyskanych efektów.

5.Posługiwanie się niekonwencjonalnymi materiałami, jako środkiem wyrazu.

6.Rozwijanie wyobraźni pobudzonej pozytywnymi emocjami.

Swoją przygodę z tworzeniem rozpoczęliśmy od „Wspomnienia wakacji”. Podczas zajęć stworzyliśmy swoją własną bezludną wyspę. Wykorzystaliśmy to tego papierowe talerzyki, farby, plastelinę, ozdobny papier, kaszę manną oraz ozdobne parasolki. Praca ta, sprawiła dzieciom wiele radości. A od poniedziałku naszym tematem pracy jest „Świat bajek”. Dzieci wykonują Minionka z tektury, ozdabianego krepą oraz wycinanką i kółeczkami.

przedszkolak may artsta 2019