Menu witryny

Aktualności Grupa Oa

0A Mikołajki 2021

Dnia 7 grudnia w naszym przedszkolu świętowaliśmy imieniny Mikołaja. Z tej okazji odwiedzili nas bardzo mili gości - pomocnicy św. Mikołaja, którzy obdarowali dzieci prezentami. Tego dnia dzieci były ubrane na czerwono i każdy miał mikołajową czapeczkę. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę o Mikołaju, której się nauczyły. Było bardzo słodko i radośnie. Bardzo dziękujemy i czekamy za rok!

0a mikoajki 2021

więcej zdjęć

0A Pasowanie na przedszkolaka 2021

20 października odbyła się w naszym przedszkolu ważna Uroczystość dla dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki, piosenki, zabawy i tańce. Po części artystycznej, dzieci złożyły ślubowanie, w którym obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać Pani, pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego „Aktu pasowania”. Nie zabrakło dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Na zakończenie wszyscy poczęstowali się tortem. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie.

0a pasowanie 2021

więcej zdjęć

0A Spotkanie z Panią Policjant 2021

Bezpieczeństwo jest jednym z głównych priorytetów naszego Przedszkola. Dlatego też od pierwszych dni w przedszkolu nasze dzieci są wdrażane do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa, zarówno na terenie placówki jak i poza nią. Jednak prawdziwym i wiarygodnym autorytetem dzieci w tej dziedzinie jest spotkanie z Policjantem, dlatego 19.10.2021r. w naszym przedszkolu pojawił się niecodzienny gość. Była to mł. asp. Karolina Jędrzejczak z Komisariatu Policji w Kartuzach. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do przedszkola oraz zapoznanie z pracą policjanta. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia jakimi dysponuje policjant w swojej pracy.

Serdecznie dziękujemy pani mł.asp. Karolinie Jędrzejczak za wspaniałą współpracę i uatrakcyjnienie zdobywania wiedzy przez naszych wychowanków na temat ruchu drogowego  oraz wykazanie troski o zachowanie bezpieczeństwa dzieci.

0a spotkanie z pani policjant 2021

więcej zdjęć

0A Dzień dyni 2021

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni”. W naszym przedszkolu święto to obchodziliśmy w czwartek 28 października, wtedy to wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń wg wielkości i koloru, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczania dyń i wiele innych. Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy.

0a dzie dyni 2021

więcej zdjęć

0A Przedszkole promujące zdrowie 2021

W tym tygodniu w naszej grupie było smacznie i przede wszystkim zdrowo. Motylki samodzielnie wykonały sok jabłkowy. Zanim dzieci przystąpiły do pracy, zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką , jego działaniem i utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa. Następnie kolejno samodzielnie wyciskały sok z jabłek. Po skończonej pracy Przedszkolaki delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był samodzielnie, bez dodatku cukru i bez konserwantów. Czwartkowe południe natomiast minęło nam na przygotowywaniu pysznych owocowych szaszłyków. Była to świetna okazja do powtórzenia nazw owoców krajowych i egzotycznych, poznania ich zapachów i smaku. Chętne dzieci samodzielnie obierały i kroiły owoce na kawałki, po czym każdy komponował i nadziewał na patyczki swoje ulubione owoce tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Praca zakończyła się degustacją, wszystkie owoce zostały skonsumowane z apetytem. Przygotowanie deseru dało dzieciom wiele satysfakcji, uświadamiając im jednocześnie jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu.

przedszkole promujce zdrowie 0a

więcej zdjęć

0A Dzień Chłopaka 2021

30 września w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w dniu „Święta Chłopców” dziewczynki wręczyły swoim kolegom certyfikaty dla „Super Chłopaka”. Były także drobne upominki, dyskoteka, kino i oczywiście mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

dzien chopaka 0a 2021

więcej zdjęć

Więcej artykułów…

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz