Betlejemski Światełko Pokoju 2019

Dzięki zaangażowaniu wielu harcerzy udało nam się zrealizować ważne zadanie przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju. We wtorek starsze harcerki dh Marta Gawroń oraz dh Iza Cymerman odebrały Światełko podczas uroczystości w Gdańsku. Z wielką ostrożnością przywiozły je do Somonina, gdzie dh Gosia Leszkowska odebrała Je, aby w środę rano podczas mszy roratniej wraz z druhnami Olą Wesołowską oraz Oliwią Pipiórka przekazać je społeczności somonińskiej. Ufff…to była skomplikowana misja, ale zakończona sukcesem;-)

betlejemskie wiateko pokoju 2019

Harcerska nocka wigilijna 2019

Jak co roku i tym razem byliśmy wierni naszej tradycji i spotkaliśmy się na nocce wigilijnej. Tylko, że w tym roku nasza liczebność przerosła oczekiwania wszystkich. Zuchy i Ci troszkę starsi, świetnie się bawili i przy okazji uczyli się organizacji i pomocy. Było nas tak wielu, że Mikołaj miał problem, aby rozdać wszystkie prezenty. A prezenty to ważna rzecz, bo my Harcerze wykonujemy je własnoręcznie i tym większą mamy radość rozdając je i otrzymując. Kto wie? Może w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej.

wigilia harcerska 2019

Święto Niepodległości 2019

11 listopada 2019r., w dniu, w którym co roku obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, nie mogło nas zabraknąć w lesie hopowskim. Przy pomniku upamiętniającym zamordowanie mieszkańców Kaszub przez hitlerowców, uczestniczyliśmy we mszy świętej oraz obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Egiertowie. Co roku przybywamy w liczniejszym składzie: poczty sztandarowe, harcerze oraz mieszkańcy.

„Jak dobrze, że żyjemy w wolnym kraju”

harcerze wito niepodlegoci 2019

Działamy 2019

Nasi harcerze zbierają się regularnie na zbiórkach i jest nas naprawdę coraz więcej. Dzięki coraz lepszym umiejętnościom, rozwijamy się i działamy super sprawnie. Dzięki uprzejmości pani Dyrektor, otrzymaliśmy nową harcówkę. Teraz wspólnie ze starszym harcerzami staramy się ją wyposażyć i przeorganizować. Zobaczcie sami;-)

dziaamy 2019

X Jubileuszowy Harcerski Rajd Kaszubski Remus 2019

X Jubileuszowy Harcerski Rajd Kaszubski Remus 20-22 września 2019r. Remus w mirachowskich lasach - za nami. Było nas wielu 151+16 zuchów, harcerzy, instruktorów i goście, (których nie policzyliśmy), z Hufca Sopot, rodzice, rodzeństwo .... A Remus prowadził nas różnymi ścieżkami i uczył współpracy, otwartości, a czasem ocierał gorzkie łzy. Dziękujemy 1DH z Kolonii za wspaniałe przygotowanie trasy. "ŁOSIEK" dla Was.

rajd remus 2019