Menu witryny

Szkoła promująca zdrowie

Oddycham nosem przez cały rok 2023

 

W dniach 10.04.23r. – 17.04.23r. podczas zajęć logopedycznych w oddziałach przedszkolnych oraz w klasach 1-3 zostały przeprowadzone zajęcia z programu „Oddycham nosem cały rok”. Program ma na celu profilaktykę i uświadamianie dzieci w tematyce oddychania nosem. Oddychanie jest fundamentem zdrowia i życia! Od urodzenia jesteśmy zdolni do prawidłowego oddychania torem nosowym. Jeżeli zauważymy, że dziecko nieprawidłowo oddycha (torem ustnym) powinniśmy jak najszybciej podjąć kroki w celu ustalenia przyczyn i wdrożyć odpowiednie działania. 

Celem programu Oddycham nosem cały rok jest: upowszechnianie wiedzy na temat prawidłowego toru oddechowego i jego wpływie na zdrowie, rozwijanie u dzieci świadomości własnego ciała i oddechu, usprawnianie narządów mowy, ćwiczenie prawidłowego toru oddechowego i oddychania przeponowego, wdrażanie zdrowych nawyków u dzieci, w tym umiejętności samodzielnego oczyszczania nosa.

więcej zdjęć

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2023

 

Dnia 19 kwietnia 2023r. odbył się w naszej szkole Gminny Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do konkursu zgłosiły się trzy szkoły z gminy Somonino: Egiertowo, Borcz oraz Somonino. Każdą ze szkół reprezentowały dwa zespoły, grupa młodsza składająca się z dwóch dziewczynek i dwóch chłopców oraz grupa starsza składająca się z trzech uczestników. Każdy z uczniów przystąpił do następujących zadań:

1) testu wiedzy

2) testu ze skrzyżowań,

3) jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego,

4) jazdy sprawnościowej po torze przeszkód,

5) wykonanie zadania z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Suma punktów zdobytych w danej konkurencji stanowiła wynik indywidualny każdego z uczestników, suma łączna lokat stanowiła wynik całej drużyny. Po zaciętej walce ostatecznie I miejsce zarówno w grupie młodszej jak i starszej zajęła Szkoła Podstawowa w Somoninie, II miejsce Szkoła Podstawowa w Borczu, III miejsce Szkoła Podstawowa z Egiertowa. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

brd 2023

więcej zdjęć

Mediacje rówieśnicze 2023

 

Mediacje szkolne i rówieśnicze to niezbędny system rozwiązywania sytuacji konfliktowych, trudnych i kryzysowych w szkole, która chce zbudować klimat sprzyjający zdrowiu psychicznemu młodzieży. W czwartek 23.03.2023r. odbyły się w naszej szkole warsztaty z mediacji dla Uczniów z klas VII-VIII. Poprowadziła je Pani Agata Konieczna z Instytutu Edukacji Pozytywnej.

mediacje rwienicze 2023

więcej zdjęć

Dzień zdrowego śniadania 2023

4 kwietnia 2023r. obchodzimy Dzień Zdrowego Śniadania w naszej szkole. Jest to doskonała okazja, aby przypomnieć o ważnej roli drugiego śniadania w codziennym jadłospisie. Siłę i energię do sprostania wszystkim szkolnym wyzwaniom daje wartościowe śniadanie, które powinno być urozmaicone i przygotowane z naturalnych składników. Rodzice naszych Uczniów zadbali o to, aby składniki śniadania były różnorodne, zawierały warzywa, owoce, produkty zbożowe, nabiał. Dzieci miały w czym wybierać.

dzie zdrowego niadania 2023

więcej zdjęć

Szkolny dzień protestu przeciw przemocy i agresji 2023

 

Tradycyjnie już 21 marca obchodzimy ”SZKOLNY DZIEŃ PROTESTU PRZECIW PRZEMOCY I AGRESJI”. W klasach IV-VIII na „GODZINIE TEKSTÓW ŻYCZLIWYCH” tworzyliśmy plakaty promujące empatię, życzliwość i przyjaźń. Powstały piękne prace, które wspólnie rozwiesiliśmy na terenie szkoły.

szkolny dzie protestu przeciw agresji 2023

więcej zdjęć

Więcej artykułów…

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz