Szkoła promująca zdrowie

Certyfikat Pomorskiego Kuratora Oświaty

szkoa promujca zdrowie 122022.jpg

Spotkanie z dietetykiem 2022

1.12.2022r. to dzień warsztatów z zakresu edukacji dietetycznej. Gościliśmy w naszej Szkole Dietetyka, p. Natalię Mejer-Gniadek, która w bardzo interesujący sposób przekazała nam wiedzę na temat „Pułapek” żywieniowych - na przykładzie „zdrowych batoników” i „coli light”. Rozkładaliśmy na „czynniki pierwsze” popularne posiłki i produkty (burger, hot dog, napoje gazowane i energetyki). Czytaliśmy etykiety i analizowaliśmy składy produktów. Z niecierpliwością czekamy na kolejną okazję do spotkania i omawiania innych tematów z zakresu zdrowego odżywiania.

spotkanie z dietetykiem 2022

Biało-fioletowy dzień 2022

6.10.2022r. w naszej szkole zrobiło się biało-fioletowo. Wszystko za przyczyną uczniów klas drugich i ich rodziców. Na stołach pojawiło się mnóstwo zdrowych przekąsek w tych kolorach. Wybór był znakomity i każdy znalazł coś dla siebie. Okazuje się, że zdrowo oznacza też smacznie i kolorowo. W klasach dodatkowo odbyły się zajęcia na temat zdrowego odżywiania. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie.

biao-fioletowy dzie 2022

Spotkanie z pediatrą - Arkadiuszem Richert 2022

28 września 2022r. uczniów klas 1-3 odwiedził pediatra Pan Arkadiusz Richert, prywatnie ojciec naszej uczennicy Antosi. Na spotkaniach z dziećmi opowiadał o sercu-bardzo ważnym organie w naszym ciele. Dzieci dowiedziały się jakie organizmy mają serce, a które go nie posiadają. Jaką pełni funkcję w naszym organiźmie i jak o nie dbać. Mogły posłuchać bicia serca zdrowego i chorego. Spotkania zakończyły się serią pytań. Spotkanie jest jednym z działań w ramach innowacji "Od pasji do zawodu" realizowanej w klasach 1-3.

spotkanie z lekarzem 2022n

Spotkanie z policjantką 2022

W ramach edukacji związanej bezpieczeństwem, uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami we wrześniu zaprosili Policjantkę – mł. asp. Karolinę Jędrzejczak z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo, bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły, a także zagrożenia, z którymi mogą spotkać się mali uczniowie. Mieliśmy możliwość obejrzenia krótkich filmików, jak bezpiecznie przejść przez ulicę oraz jakie numery alarmowe powinien znać każdy, aby wezwać pomoc w razie potrzeby. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy. Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze. Uczniowie zadawali pytania, a funkcjonariuszka na każde pytanie odpowiadała cierpliwie i z uśmiechem. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie, to spotkanie oraz treści przekazane na pewno na długo zostaną w naszej pamięci.

logo LS