Menu witryny

Wizyta gimnazjalistów w Sądzie Rejonowym w Kartuzach

W dniu 27 listopada odbyła się wycieczka do Sądu Okręgowego w Kartuzach. Uczniowie skorzystali z zaproszenia wzięcia udziału w rozprawie sądowej. Dla większości uczniów było to nietypowe doświadczenie. Pani sędzia prowadziła  rozprawę, która dotyczyła pobicia przez młodego człowieka kilku osób oraz rzekomej kradzieży, o której mówili  poszkodowani. Przyglądaliśmy się procedurom, które zostały przeprowadzone podczas rozprawy, zeznawali poszkodowani, sprawca przemocy oraz świadek. Wysłuchaliśmy w skupieniu rozprawy i próbowaliśmy wczuć się w sytuacje tych osób. Bywało, że musieliśmy na chwilę opuścić salę rozpraw z uwagi na wskazania dotyczące poufności przebiegu sprawy. Uczniowie z zaciekawieniem śledzili przebieg procesu sądowego, przysłuchiwali się mowom poszkodowanych, obrońcy oraz wypowiedziom oskarżonego. Młodzież uświadomiła sobie, że niektórym przedstawionym sytuacjom można było zapobiec, gdyby nie alkohol i prowokacyjne zachowania. Wizyta w sądzie uświadomiła uczniom, jak łatwo znaleźć się na sali rozpraw w charakterze podejrzanego czy pokrzywdzonego i jak ważne jest kierowanie się w życiu prawem, mogli również przekonać się, jak w praktyce wygląda praca sędziego, a także poznać przebieg rozprawy sądowej.

sd

więcej zdjęć

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz