Menu witryny

Wizyta gości w ramach projektu „Weź swój plecak i chodź ze mną” realizowanego w ramach programu Erasmus +

W dniach od 30 maja do 2 czerwca gościliśmy 52 uczestników z 5 krajów: Hiszpanii, Włoch, Macedonii Północnej, Rumunii oraz Grecji. Była to ostania mobilność w ramach kończącego się już projektu. 39 uczniów oraz 13 nauczycieli wzięło udział w szeregu aktywności, które jak sam tytuł projektu mówi, „Weź swój plecak i chodź ze mną”, są wpisane w realizację zaplanowanych działań. Pierwszego dnia oficjalnego powitania dokonał wójt Gminy Somonino - pan Marian Kowalewski, przedstawiciele referatów w Urzędzie Gminy Somonino oraz pani dyrektor goszczącej szkoły - Jolanta Bociańska. W krótkim programie artystycznym przedstawiliśmy naszym zagranicznym gościom symbole narodowe oraz kulturę naszej „Małej Ojczyzny”- Kaszub. Uczniowie, pełniąc rolę przewodników, pokazali atuty naszej szkoły, aby w rezultacie zaprosić uczniów z zagranicy do wzięcia udziału w lekcji. Poniedziałkowe spotkanie zakończyło się wspólnymi rozgrywkami sportowymi na hali. Cóż… Tytuł projektu mówi sam za siebie. To jednak był zaledwie początek całego „aktywnego zamieszania”, ponieważ we wtorek, po krótkiej, ale urokliwej wizycie u najmłodszej społeczności szkolnej, czyli przedszkolaków, wszyscy uczestnicy projektu wzięli udział w grze miejskiej zorganizowanej przez 5. drużynę harcerską „Leśni”. Przemierzając teren Somonina, zmagali się z zadaniami, zarówno sprawnościowymi, jak i tymi wymagającymi od nich kreatywności oraz współpracy. Tym sposobem dotarli do gospodarstwa agroturystycznego „U Rychertów” w Kiełpinie, gdzie spędzili popołudnie, odpoczywając, piekąc kiełbaski i jeżdżąc konno. W środę nasi goście poznali Gdańsk, uczestnicząc w profesjonalnej grze miejskiej, w której pełnili rolę detektywów. Nie była to jedyna aktywność fizyczna, ponieważ wzięli również udział w lekcji wychowania fizycznego w Jump City. Czwartek był dniem zwiedzania Malborka i wspólnej integracji podczas wieczornego spotkania. Ostatni dzień pobytu w Polsce uczestnicy mobilności spędzili w Szymbarku w Centrum Edukacji i Promocji Regionu, gdzie mieli możliwość zapoznania się z wieloma wątkami historii Polaków. A że projekt ten nie może obejść się bez sportu, wszyscy udali się wozami drabiniastymi pod szczyt Wieżyca, aby wspiąć się na wzniesienie oraz wieżę. Wspomniany tu kilkakrotnie projekt jest jednym z wielu, które Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie realizuje w ramach programu Erasmus+. Pomimo że nasi goście odjechali do swoich krajów, już planujemy kolejne działania i współpracujemy w ramach programu Erasmus+. Jest to dowód na to, że nabyte umiejętności, wymiana doświadczeń oraz nowe znajomości otwierają nowe drzwi i dają szereg nowych możliwości.

erasmus take your

więcej zdjęć

epuapWarunki ubezpieczenia NNW PZU

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz