Spotkanie z ks. Łukaszem Delewskim 2018

Dnia 16 listopada 2018r. grupa uczniów ze szkolnego Wolontariatu w Somoninie spotkała się z Księdzem Łukaszem Delewskim, wikariuszem Parafii św. Wojciecha w Kartuzach. Ks. Łukasz zajmuje się sprawami związanymi z Domowym Hospicjum w Kartuzach. W tej chwili ma ono pod opieką około 30 osób. Opowiedział uczniom o działalności tej instytucji o podopiecznych, a także o budowie nowego stacjonarnego Hospicjum w Kartuzach, która rozpoczęła się 1 października 2018r. Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy od osoby blisko związanej z opieką nad osobami chorymi onkologicznie. Dowiedzieli się o pracy lekarzy, pielęgniarek, a także wolontariuszy na rzecz osób z Domowego Hospicjum. Członkowie szkolnego Wolontariatu z zaciekawieniem słuchali i wczuwali się w ten trudny temat związany z chorobami i śmiercią człowieka. Ksiądz Łukasz Delewski bardzo mocno podkreślał, że Hospicjum to też życie.

spotkanie z ks. ukaszem delewskim 2018