Menu witryny

Tydzień dla Niepodległej w klasach pierwszych 2018

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w "Tygodniu dla Niepodległej” w licznych wydarzeniach.

PONIEDZIAŁEK 05.11.2018r. Gościliśmy w tym dniu członka „Grupy Rekonstrukcyjnej Historycznej Normandia 44” Karola Hein. Nasz były uczeń od dziecka fascynował się historią. Aby przeżywać, to co działo się kilkadziesiąt lat temu, dołączył do grona osób, które przybliżają ludziom tamte czasy. Karol Hein opowiedział dzieciom, na czym polega jego działalność. Opowieść ilustrował zdjęciami oraz filmikami z rekonstrukcji. Zachęcał do spotkania z żywą historią na corocznym wydarzeniu D-Day Hel. Niezwykłą atrakcją był mundur, w którym wystąpił, a który składa się z oryginalnych elementów gromadzonych przez lata z wielką dokładnością i dbałością o szczegóły.     więcej zdjęć

WTOREK 06.11.2018r. Dzieci uczestniczyły w lekcji historii z „Teczką sztubaka”, czyli międzywojennego gimnazjalisty. Gdy zajrzeliśmy do teczki znaleźliśmy mnóstwo materiałów źródłowych, na podstawie, których dzieci przeniosły się kilkadziesiąt lat wstecz. Oglądały stare mapy, przy okazji mogły zobaczyć, jak granice Polski ulegały zmianom i jak wyglądała Europa bez Polski na mapie. Oglądały stare pieniądze, gazety, listy. Obejrzały film ilustrujący modę okresu międzywojennego, posłuchały piosenek. Nauczyły się też, że flagę należy godnie przechowywać i jak należy ją składać. Dowiedziały się też, co to piłeczka „Zośka” i próbowały wykonać proste triki z tą piłeczką.   więcej zdjęć

ŚRODA 07.11.2018r. To dzień „Mody Patriotycznej” do udziału w tym wydarzeniu zaprosiliśmy przedszkolaki. Wszyscy zaprezentowali się znakomicie. Pokazowi towarzyszyły skoczne, patriotyczne piosenki.   więcej zdjęć

CZWARTEK 08.11.2018r. w tym dniu odbył się „Quiz wiedzy o Polsce” trzyosobowe grupy z klas pierwszych walczyły o wygraną dla swojej klasy. Wiedza, jaką zaprezentowali, dotyczyła ważnych dla każdego małego Polaka treści. Jakie są symbole narodowe, ważni Polacy, przyroda Polski, granice Polski, dawne i obecna stolica Polski, legendy i podania, charakterystyczne symbole większych miast Polski. Dzieci prezentowały wyrównany poziom i prawidłowo odpowiedziały prawie na wszystkie pytania.   więcej zdjęć

PIĄTEK 09.11.2018r. Na zakończenie „Tygodnia dla Niepodległej” uczniowie klasy 1B przedstawili program artystyczny, który rozpoczął się układem tanecznym do muzyki Fryderyka Chopina. Potem zaśpiewali piosenkę, „Co to jest niepodległość” oraz „Piosenkę młodego patrioty”. Recytowali też wierszyki o treści patriotycznej. O 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.   więcej zdjęć

Wydarzeniom towarzyszyły okolicznościowe gazetki i wystawy np. „W drodze do niepodległości” więcej zdjęć


Za organizację „Tygodnia dla Niepodległej” odpowiadała Barbara Rychert.

tydzie dla niepodlegej w klasach pierwszych 2018


 

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz