Targi edukacyjne 2018

W dniu 27 kwietnia 2018r. odbyły się w naszej szkole „Targi edukacyjne”. Są one od kilku lat tradycją w naszej szkole. Wybór właściwej drogi życiowej nie jest łatwy. Uczniowie klas trzecich gimnazjum muszą wkrótce podjąć jedną z ważniejszych w swoim życiu decyzji, decyzję o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Mając świadomość tej ważnej misji szkoły, staramy się ułatwić gimnazjalistom podjęcie decyzji dotyczącej wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Nasze zaproszenie przyjęli przedstawiciele siedmiu szkół z powiatu kartuskiego i jedna szkoła z powiatu kościerskiego. Każda szkoła miała udostępnione stoisko oraz mogła „zareklamować” swoją szkołę przygotowanym filmem lub prezentacją multimedialną. Uczniowie kl.III poprzez organizację targów mieli możliwość indywidualnego spotkania  i porozmawiania z przedstawicielami  szkół ponadgimnazjalnych, którzy zaprezentowali bogatą ofertę edukacyjną swoich szkół skierowaną do przyszłych absolwentów gimnazjum. Mamy nadzieję, że będzie im łatwiej podjąć trafne decyzje związane z dalszą nauką i wyborem zawodu.

targi edukacyjne 2018