Dni Ziemi 2018

W dniu 26.04.2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w apelu z okazji Dni Ziemi. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem: NIE dla smogu. Uczniowie poznali problem smogu w Polsce i na świecie. Po prezentacji mieli możliwość udziału w konkursie sprawdzającym ich wiedzę dotyczącą smogu. Następnie uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „Oblicza Globalizacji” dokonali prezentacji drzewka decyzyjnego informując młodzież: jak jest? Dlaczego tak jest? Jak powinno być? Co my winniśmy robić, aby walczyć ze smogiem? Uczniowie z zainteresowaniem słuchali prezentacji kolegów. Na koniec został przedstawiony film o problemie smogu na terenie Polski, a szczególnie w Krakowie, który miał wzbudzić wśród młodych ludzi refleksje i przemyślenia oraz zmobilizować ich do walki ze smogiem. Dodatkowo uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę zdjęć ukazujących problem smogu w Polsce.

dni ziemi 2018