Misterium 2018

Dnia 27 marca 2018r uczniowie gimnazjum oraz szkoły podstawowej z klas VIIA i VIIB w Somoninie obejrzeli Misterium Wielkopostne pt. „Znajdź właściwe rozwiązanie”. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy IIIB, IID oraz uczennica z klasy VIB, która na skrzypcach zagrała pieśń wielkopostną pt. „Stary krzyż”. Program wprowadził w atmosferę Triduum Paschalnego i zbliżających się wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Uczniowie z przejęciem wcielili się w role młodzieży sprawiającej problemy, których zmienia Pan Jezus wiszący na krzyżu. Wszystkie ich grzechy, złe wybory, złe postępowanie Pan Jezus z krzyża przemienia w dobro i nakazuje im nieść krzyż swojego życia. Oprawę muzyczną całego widowiska zawdzięczamy uczennicy klasy IID, Weronice Armatowskiej, która śpiewem i grą na gitarze ubogaciła cały występ. Weronika zasłużyła  na szczególne wyróżnienie. Dzięki pracy tej grupy młodzieży misterium mogli obejrzeć wszyscy uczniowie. Wszystkim aktorom gratulujemy.

20180327 111720 300x225