Menu witryny

Wizyta w hospicjum im Ks. Eugeniusza Dutkiewicza w Gdańsku

Dnia 26 stycznia 20118r młodzież z naszej szkoły wybrała się do kina na film „Cudowny chłopiec” oraz odwiedziła hospicjum im Ks. Eugeniusza Dutkiewicza w Gdańsku. Już w ubiegłym roku szkolnym poznaliśmy to miejsce, które przyciąga swoją tajemniczością lękiem i obawą. Trudno jest mówić o odchodzeniu, śmierci. Pojechaliśmy z kolejna grupą wolontariuszy  zobaczyć, jak wygląda to miejsce i dowiedzieć się czegoś na temat wolontariatu. Bo to właśnie wolontariusze,  swoją energią pomagają tworzyć przyjazną atmosferę pacjentom hospicjum. Uczniów przywitała Pani Barbara Szynaka, koordynator wolontariatu opiekuńczego, która opowiedziała o tym cudownym i pełnym duchowości miejscu. Mówiła o ludziach, którzy są na skraju swojej ziemskiej drogi, chorzy, cierpiący, ale w hospicjum otrzymują to co najważniejsze opiekę medyczną, wsparcie, pocieszenie, rozmowę z drugim człowiekiem. Obejrzeliśmy prezentację zdjęciową o beneficjentach hospicjum osobach starszych i młodszych – dzieciach, które przebywają w hospicjum. Wypowiadali się również wolontariusze dla których hospicjum stało się  miejscem, które odgrywa bardzo ważną rolę w ich codziennym życiu. Nie jest to żaden obowiązek lub czas stracony, jest to czas jak najbardziej dobrze spożytkowany. Wolontariat nosi definicję posługi bezinteresownej. Mimo to obdarowuje wolontariuszy wartościami bezcennymi, tj. satysfakcją z czynienia dobra, energią do działania, poczuciem własnej wartości, doświadczeniami, które mogą zaowocować w przyszłości…. Widok ludzi, którzy pomimo swojego cierpienia potrafią cieszyć się życiem, może zaskoczyć nie jedną osobę, która ma inne wyobrażenie o tym miejscu. Często zwykła rozmowa, oraz szczera chęć pomocy z naszej strony, nawet najdrobniejsza sprawia, że nasza obecność kogoś cieszy…–. Uczniowie wrócili wzruszeni, pełni różnych emocji i silnych wrażeń. Warto wspomnieć o uczniach, którzy szczególnie przyczynili się do tego, aby „ dać” coś od siebie na potrzeby hospicjum. Przynieśli artykuły kosmetyczne i higieniczne oraz rzeczy, które są niezbędne do pielęgnacji chorych. Akcję wsparli: Julia Górecka, Oliwia Recław, Dominika Popiołek, Klaudia Modrzejewska, Ewa Draws, Julia Paczoska, Maksymilian Konkol, Weronika Kryszewska, Benjamin Szymański, Marta Piotrowiak, Celina Klejna, Mateusz Szuszkiewicz, Alicja Zwara, Joanna Harmańska, Patrycja Łatka, Kamil Plichta, Agata Konkel, Nikola Woźniak, Zofia Kocur, Nadia Paszylk, Julia Baczynska i Filip Cyrzan.

wizyta w hospicjumj 2018

epuapWarunki ubezpieczenia NNW PZU

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz