Warsztaty w WTZ 2022

1 grudnia 2022r. uczniowie klasy 2C odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej w Somoninie. Dzięki uprzejmości pracowników tej instytucji mogliśmy przyjrzeć się bliżej pracy w różnych pracowniach (ceramika, malarstwo, witraże, wełna, muzyka), poznać osoby, które wykonują te przepiękne dzieła oraz samodzielnie wykonać świąteczną ozdobę. Obejrzeliśmy też kolejne etapy powstawania świeczek zapachowych i wspólnie tworzyliśmy świeczkę do naszej klasy. To był niesamowity czas, spędzony w przemiłej atmosferze. Dziękujemy!

warsztaty w wtz

Dzień Pluszowego Misia 2022

25 listopada to Dzień Pluszowego Misia. Pluszowy miś jest ulubioną maskotką dzieci na całym świecie. Chyba nie ma domu, w którym nie pojawia się ten towarzysz dziecięcych zabaw, radości i smutków oraz przytulanka do zasypiania. Uczniowie z klas I wzięli udział w zajęciach tematycznych przeprowadzonych przez Panią Bibliotekarkę. Pani Hania przedstawiła dzieciom różne misie – bohaterów literackich. Kubuś Puchatek i Miś Paddington są dobrze znani. Były zagadki, zabawy i tańce przy piosenkach o misiu. Uczniowie wysłuchali opowiadania pt. Miś Remiś, którego bohaterem był sympatyczny niedźwiadek.

dzie pluszowego misia 2022

Dyskoteka Andrzejkowa 2022

W czwartek 24.11.2022r. odbyła się Dyskoteka Andrzejkowa. Wszyscy Uczniowie wspaniale się bawili i już pytają o kolejną okazję do zabawy. Do zobaczenia w Karnawale!

dyskoteka andrzejkowa 2022

Andrzejki klas 2. 2022

25 listopada 2022r. klasy drugie świętowały Andrzejki oraz Dzień Pluszowego Misia. Dzieci bawiły się przy radosnej muzyce, uczestniczyły w integracyjnych zabawach, pozowały na ściance i korzystały z fotobudki. To był mile spędzony czas.

andrzejki kl.2 2022

EuroSkills Gdańsk 2022

Dnia 23 listopada 2022 roku uczniowie klas ósmych byli obserwatorami Igrzysk olimpijskich zawodów branżowych w Polsce - EuroSkills Gdańsk 2022. Na wszystkich odwiedzających czekało wiele atrakcji: debaty eksperckie, spotkania, stoiska szkół branżowych i uczelni technicznych, konkursy z nagrodami a także specjalnie zorganizowane na tę okazję turnieje gamingowe. WorldSkills Poland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills. Konkursy mają zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym. Organizatorzy targów chcą w ten sposób zachęcić młodych ludzi do przekształcenia swoich pasji w zawód.

skillspoland 2022

Dzień Warsztatów cz. 3

Dnia 21 listopada klasy VIa i VIb uczestniczyły w warsztatach na temat cyberprzemocy oraz uzależnienia od internetu.

warsztaty cz. 3

Tydzień życzliwości 2022

Dnia 21 listopada rozpoczęliśmy obchody Tygodnia Życzliwości. Poniedziałek to „Niebieski Dzień Praw Dziecka” Ubraliśmy się w kolorze „blue” i na każdej przerwie w pracowni plastycznej uczniowie mogli samodzielnie wykonać „życzliwą przypinkę”.

tydzie zyczliwosci 2022

MËSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ

18 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej w Goręczynie odbył się gminny Konkurs "MËSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ". Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów. Nagrodzeni zostali: Paulina Splitt z klasy 2b zajęła I miejsce w kat. klas. 1-2, Zuzanna Kowalewska otrzymała wyróżnienie w tej samej kategorii. W kat. klas 5-6, Lena Śmiech zajęła II miejsce, a w kat. klas 7-8: Weronika Gogolińska z klasy 7 zajęła 1 miejsce, a Dominika Zielińska z tej samej klasy zajęła 2 miejsce. W konkursie w kat. Dorośli wziął udział Pan Piotr Cichosz. Powyższe uczennice, które zajęły 1 i 2 miejsca oraz Pan Cichosz będą reprezentowali naszą szkołę, a zarazem Gminę Somonino w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Spichlerzu w Żukowie 22 listopada. Gratuluję i życzę powodzenia.

mster blng cztani

logo LS