Lekcja poza klasą 2024

Lekcja poza klasą to najlepszy sposób na naukę. Dziesiaj nasi uczniowie uczyli się w naturalnym środowisku, jak funkcjonuje przyroda. Wszystko w przepięknym miejscu, jakim jest Słowiński Park Narodowy.

eba 2024

Ognisko-język kaszubski 2024

6.06. 2024r. - Ognisko integracyjne dla uczniów j. kaszubskiego. Kolejna lekcja poza murami szkoły. Tym razem nad brzegiem rzeki Raduni. Oprócz wspólnych rozmów przy stole, na leżakach i hamakach był też czas na kiełbaskę, gry i zabawy oraz wspólny śpiew. Super sprawa. Organizacją lekcji na łonie natury były Panie: Ewa Hildebrandt i Marta Szadłowsla.

A Star Wars Day 2024

Dnia 21 maja 2024r. dziesięcioro uczniów z klasy 4a uczestniczyło w warsztatach pt.”May the 4th be with you: A Star Wars Day” w American Corner w Gdańsku. Celem zajęć było ćwiczenie umiejętność mówienia w języku angielskim. Podczas warsztatów uczniowie poznali historię tworzenia Gwiezdnych Wojen, poszukiwali innych ikon kina amerykańskiego, brali udział w ćwiczeniach interaktywnych, ale, co najważniejsze, mieli możliwość rozmowy w języku angielskim. Napisali także własną gwiezdną historię w j. ang rozpoczynającą się od słów „A long time ago in a galaxy far,far away…”, a następnie ją odczytali.   MAY THE FORCE BE WITH YOU

Innowacja logopedyczna 2024

W drugim półroczu roku szkolnego 2023/2024r. w grupie przedszkolnej 5,6 latków prowadzona była druga część innowacji logopedycznej pt.:”Odkryj tajemnice swoich rąk” jej celem było wzbogacenie programu nauczania o nowe metody i formy służące rozwijaniu motoryki małej. Na zajęciach z dziećmi w II semestrze w głównej mierze: usprawnialiśmy motorykę małą, a w szczególności precyzyjne ruchy rąk i dłoni oraz palców, normalizowaliśmy napięcia mięśniowe, poprawialiśmy umiejętności chwytne rąk, a także rozwijaliśmy sprawność dłoni i koordynacji oburęcznej. Pracowaliśmy także nad sprawnością całego ciała.

IV Harcerski Rajd Pieszy “Z Rodziną na Szlaku”

25.05.2024r. IV Harcerski Rajd Pieszy “Z Rodziną na Szlaku” miał wymarzoną frekwencję i wymarzoną pogodę. Nasz szlak z Wieżycy do Piotrowa, prowadził przez szczyt Wieżyca oraz Górę Szwedzką. Nie oszczędził nam nóg, ale rekompensował pięknymi widokami. Dzięki barwnym opowieściom przewodnika Wanoga Piotr KowalewskiPiotra Kowalewskiego, wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat otaczającej nas przyrody, ale także historii tych terenów. Trudy marszu rekompensował wspólny poczęstunek i śpiew przy ognisku. Dziękujemy za wsparcie wydarzenia i zaopatrzenie naszych harcerzy w wodę właścicielom sklepu Limonka w Somoninie. Jakby nie było, nasza trasa prowadziła głównie Szlakiem Hutniczym, tak więc nasze przedsięwzięcie zakończyło się malowaniem na szkle, a wytwory kreatywności naszych najmłodszych uczestników, będą pięknym prezentem na nadchodzący Dzień Matki. Dziękujemy Iwona Kedrowska za organizację warsztatów plastycznych oraz Gmina Somonino, a także Hufiec ZHP Kartuzy, za współfinansowanie działania. Było nam bardzo miło gościć w progach świetlicy w Piotrowie.

rajd rodzinny 2024

Ósma klasa i ich ostatni wspólny wyjazd 2024

Uczniowie klasy ósmej spędzili ze sobą 3 dni. A łatwo nie było….Wyjazd rozpoczęła 10km piesza wędrówka, tak aby mięśnie się rozgrzały, a ich właściciele przygotowali się na zajęcia survivalowe z panem Krzysztofem Petek. Rozpalanie ogniska, pieczenie traperskich placków, techniki samoobrony, techniki poruszania się w lesie, to tylko wstęp do nocnych podchodów. Dodatkowy czynnik w postaci komarów, nie ułatwiał życia. Następny dzień nie ustępował energii poprzedniemu. Poznaliśmy techniki zakładania obozowisk, nauczyliśmy się przyrządzać jedzenie i gotować je na ognisku, a na zakończenie dnia kolejne podchody. Barwne przygody, które opowiadał pan Krzysztof, uatrakcyjniły wspólnie spędzony czas. Dzień ostatni wykorzystaliśmy na uzupełnienie energii. Wspólne gry, chill i po prostu relaks.

ostatni wsplny wyjazd 2024

Sycylia - prezentacja 2024

Ośmioro uczestników wyjazdu na Sycylię w marcu 2024r., który odbył się w ramach realizacji programu Erasmus+, dzieliło się niedawno swoimi doświadczeniami i przeżyciami z koleżankami i kolegami z naszej szkoły.

sycylia prezentacja 2024

Egzamin ósmoklasisty 2024

Dnia 14 maja 2024 roku dwudziestu trzech uczniów klasy 8a rozpoczęło zmagania podczas egzaminu kończącego naukę w szkole podstawowej. Trzymamy za nich kciuki.

egzamin 2024

epuap