Matematyczno-komputerowe kl. 1-3

Celem zajęć jest poszerzanie wiadomości i umiejętności zdobytych na lekcjach matematyki i zajęć komputerowych. Rozwijanie zainteresowań, wyobraźni, myślenia abstrakcyjnego, logicznego rozumowania oraz umiejętności stawiania problemów matematycznych i ich rozwiązywania. Programowanie w środowisku Scratch 2.0. W trakcie zajęć dzieci rozwijały umiejętności matematyczne z wykorzystaniem różnorodnych zadań, edukacyjnych programów komputerowych oraz gier matematycznych i logicznych. Uczyły się rozwiązywania problemów poprzez: określanie istoty samego problemu, rozkładanie problemu na elementy składowe, znajdowanie prawidłowości i reguł, eliminowanie tego co nieistotne, tworzenie rozwiązań krok-po-kroku, oraz znajdowanie i poprawianie błędów z wykorzystaniem Scratch 2.0. Dzieci stworzyły swój pierwszy projekt gry.

zaj matematycznokomputerowe1
zaj matematycznokomputerowe2