Menu witryny

Logowanie

Światowy Dzień Książki

     Aby zachęcić uczniów do częstszych kontaktów z książkami i zaakcentować kwietniowe obchody Światowego Dnia Książki w bibliotece odbyła się akcja pod hasłem „Nie osądzaj książki po okładce”. Jakież było zdziwienie uczniów, gdy w piątek 29 kwietnia ujrzeli w bibliotece stolik pełen paczek zapakowanych w szary papier i przewiązanych zwykłym sznurkiem. Na każdym pakunku znajdowała się karteczka z opisem. Uczniowie szybko zorientowali się, że opisy dotyczą fabuły różnych powieści, a więc tajemnicze pakunki to po prostu książki. Opakowania nie pozwalały odkryć, jakie to tytuły, jak wygląda okładka, kto jest autorem książki. Każdy czytelnik chciał wypożyczyć tak niecodzienną książkę. Akcja trwa dopiero kilka dni, ale ilość wypożyczających książek już znacznie wzrosła. Na stoliku robi się coraz bardziej pusto, książek ubywa, czytelników przybywa.

     Druga część akcji wymagała od czytelników dużego zaangażowania. Na każdej przerwie dla uczniów czekały zagadki literackie, które były ukryte na korytarzu szkolnym w rożnych miejscach. Uczeń, który odnalazł zagadkę i znał prawidłową odpowiedź otrzymał słodką niespodziankę.

Tego dnia nasza szkoła stała się prawdziwą „krainą bajek” a uczniowie zmienili się w bajkowych bohaterów. Po korytarzu dumnie przechadzały się księżniczki, spacerowały wróżki.  

     Dla każdego ucznia, który przyłączył się do akcji czekała słodka niespodzianka oraz zakładka do książki.

     Dzięki obchodom Światowego Dnia książki uczniowie mieli okazję lepiej poznać bibliotekę szkolną, a nauczyciel bibliotekarz swoich czytelników. Przyjemna świąteczna atmosfera ułatwia bowiem życzliwe kontakty, pomaga tworzyć wizerunek biblioteki jako miejsca przyjaznego, gościnnego, interesującego i ważnego.

     Pragniemy nadmienić, iż nagrodzeni zostali wszyscy uczniowie, którzy czynnie zaangażowali się w obchody Światowego Dnia Książki.

 dzienksiazkiskslogo

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz