Menu witryny

Pasowanie na czytelnika 2023

 

W tym roku oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów w poczet czytelników miało miejsce w lutym. Jednak zanim uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, najpierw poznali zasady korzystania z biblioteki szkolnej. Wysłuchali wiersza ” Smutna książka ” i omówili jego treść, zwracając uwagę na prośby, które kieruje książka do swoich czytelników. Następnie samodzielnie przeczytali liczne prośby książki, z których dowiedzieli się, w jaki sposób przygotować się do czytania, jak należy dbać o książki oraz czego nie wolno robić w trakcie czytania lektury. W formie teatru kamishibai uczniowie zostali zapoznani jak powstaje książka. Nasi najmłodsi uczniowie odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Zostali zapoznani z księgozbiorem dla najmłodszych czytelników. W dalszej części spotkania dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie wzorowego czytelnika. Wszystkie jednogłośnie zapewniały, że zawsze będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na zakończenie uroczystości każde dziecko otrzymało zakładkę oraz pamiątkowy dyplom przypominający o tym wydarzeniu. Oby dotrzymali słowa, a czytelniczy zapał nigdy im nie minął. Niech czytanie książek towarzyszy im przez całe życie, stając się nawykiem, modą i formą relaksu.

pasowanie na czytelnika 2023

więcej zdjęć

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz