Śniadanie daje moc 2019

14 listopada 2019r., już kolejny rok nasza szkoła uczestniczy w programie ogólnopolskim Śniadanie Daje Moc. Głównym zadaniem tego programu edukacyjnego jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Podsumowaniem programu jest, jak co roku, zorganizowanie w szkole Dnia Zdrowego Śniadania. Od początku listopada rozpoczęły się w szkole przygotowania. Dzieci z klas I-III na lekcjach dowiadywały się o konieczności racjonalnego odżywiania się, poznawały 12 zasad zdrowego żywienia, przypominały sobie Piramidę Zdrowego Żywienia oraz rolę warzyw i witamin w codziennym jadłospisie. W końcu nadszedł długo oczekiwany dzień. Dzieci przyniosły ze sobą wszystko to, co jest niezbędne, aby przygotować „zdrowe śniadanie” tzn. świeże warzywa i owoce, masło, sery, ciemne pieczywo, soki. Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, uczniowie każdej klasy, pod kontrolą swoich wychowawców oraz szkolnych koordynatorów projektu, przygotowali swoje drugie śniadanie. Były to zdrowe, kolorowe i apetyczne kanapki oraz sałatki owocowe. Dzieci z entuzjazmem przystąpiły do degustacji przygotowanych przez siebie zdrowych śniadań. Taki poczęstunek było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i zachwyt. Wyczarowali prawdziwe dzieła sztuki, które szybko znikały z talerzy. Pojawiło się wiele pomysłów na kolorowe i zdrowe kanapki, sałatki owocowe. Śniadanie było przepyszne, urozmaicone, niecodzienne. Zrobione własnoręcznie, smakowało wyjątkowo …mniaaam palce lizać!

niadanie daje moc 2019