Obóz astronomiczny w Gołubiu 2019

W dniach 17-19.05.2019r. odbył się obóz astronomiczny, w którym wzięli udział uczniowie klasy piątej i czwartej naszej szkoły. W trakcie obozu odbywały się turnieje warcabowe, rozgrywki szachowe i to, na co czekaliśmy najbardziej, czyli nocne obserwacje nieba. Już pierwszego dnia próbowaliśmy swoich sił na polu z warcabami, a po nich wraz z panem Krzysztofem przygotowywaliśmy teleskopy do nocnych obserwacji. Zanim jednak podeszliśmy do teleskopów zapoznaliśmy się z mapą nieba. Poznawanie obiektów tak odległych było bardzo ciekawym zajęciem. Kolejnego dnia zwiedzaliśmy Dworek Wybickich i Kurhany w Uniradzach. Oba miejsca zachwyciły nas swoją historią. Pełni wrażeń po długim spacerze podeszliśmy do stworzenia czegoś takiego, jak mapa marzeń. Nasze plany i marzenia znalazły swoje miejsce na arkuszach papieru. Wyobraźnia i pomysłowość podczas wykonywania mapy pozwoliła nam stworzyć piękne prace. Samodzielne przygotowanie śniadania i kolacji było okazją do rozmów na temat odżywiania i zdrowego stylu życia. Po posiłkach rozgrywaliśmy mecze piłki nożnej i spotykaliśmy się przy stole tenisowym. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do naszych domów.

obz astronomiczny 2019