Menu witryny

Logowanie

Pola Nadziei - akcja wolontariatu 2019

Ogólnopolska akcja "Pola nadziei" 7.04.2019r. ma na celu pomoc nieuleczalnie chorym na raka, jak i przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Znakiem rozpoznawczym akcji jest żonkil, symbol nadziei na nowe życie. W powiecie kartuskim zbiórka na rzecz kartuskiego hospicjum odbyła się już po raz czternasty. Tradycyjnie wspomóc funkcjonujące obecnie hospicjum domowe, jak i budowę hospicjum stacjonarnego mieli okazję mieszkańcy gminy Somonino, gdzie od godzin porannych kwestowało 23 wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie. Przypomnijmy, że budowa hospicjum stacjonarnego już trwa. O tej cennej, potrzebnej i ważnej dla regionu inicjatywie mówiło się od wielu lat. Plany i marzenia w tym zakresie zaczęły się realizować w ubiegłym roku. W październiku zawiązał się komitet wsparcia budowy hospicjum stacjonarnego, w skład którego weszli samorządowcy oraz przedsiębiorcy. Zdecydowali, że wspólnymi siłami wykonają to dzieło. Koszt budowy hospicjum to 24 mln zł, z czego połowę pokryją wszystkie samorządy. 

Hospicjum powstanie w Kartuzach przy ul. Leśnej. Budynek będzie miał niewiele ponad 4500 m kwadratowych. Został zaprojektowany, jako obiekt średniowysoki o czterech kondygnacjach nadziemnych. Na parterze i na piętrze będą znajdowały się pokoje dla 36 chorych. Inwestorem jest Kartuskie Centrum Caritas. Hospicjum będzie pełniło opiekę całodobową przede wszystkim nad osobami z chorobą nowotworową.
Wolontariusze, którzy brali udział w akcji:

 1. 1.Ewa Draws
 2. 2.Marta Kulas
 3. 3.Natalia Indernalik
 4. 4.weronika Sobisz
 5. 5.Sylwia Mańska
 6. 6.Natalia Wilkowska
 7. 7.Marta Kryszewska
 8. 8.Paulina Czapiewska
 9. 9.Julia Kreft
 10. 10.Alicja Ducher
 11. 11.Julia Bury
 12. 12.Klaudia Modrzejewska
 13. 13.Kacper Burka
 14. 14.Julia Skierka
 15. 15.Paulina Mrozewska
 16. 16.Dominika Olszewska
 17. 17.Karolina Puzdrowska
 18. 18.Izabela Cymerman
 19. 19.Patrycja Łatka
 20. 20.Kinga Kreft
 21. 21.Agata Konkel
 22. 22.Aleksander Dorawa
 23. 23.Anastazja Kobus

Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy za udział w akcji.

pola nadziei - akcja wolontariatu 2019

więcej zdjęć

Warunki ubezpieczenia NNW PZU

skslogo

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz