Pierwszy dzień Tygodnia dla Niepodległej 2018

W poniedziałek 5 listopada 2018r. rozpoczęliśmy obchody „Tygodnia dla Niepodległej”. Zaplanowane na cały tydzień akcje i zadania są bardzo różnorodne, tak, aby udział w nich mogli wziąć najmłodsi uczniowie naszej szkoły, jak i też najstarsi. Obchody odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęliśmy pokazem mody patriotycznej. Uczniowie ubrani w biało-czerwone stroje, prezentowali polskie barwy narodowe na czerwonym dywanie. Nie zabrakło również harcerzy, którzy w dużej liczbie prezentowali godnie harcerskie ideały, jak również propagowali służbę Ojczyźnie. Bezcenny był również ich udział w organizacji „Quizu patriotycznego” polegającego na zdobyciu „Paszportu Polaka Patrioty”. W tym celu uczniowie musieli odnaleźć ukrytych 10 pytań, odpowiedzieć na nie oraz wykonać zadania na wyznaczonych 4 punktach, gdzie stali harcerze. Ten szkolny-międzyklasowy konkurs był nie tylko świetną nauką poprzez zabawę, ale też formą zdrowej rywalizacji i uczenia się działania w grupie. Aby uwiecznić patriotyczne stroje naszych uczniów, mieli oni okazję do zrobienia sobie zdjęć w tzw. fotobudce. Rolę super fotografa pełnił Kacper Burka, któremu bardzo dziękujemy, a zdjęcia prezentujemy poniżej.

pierwszy dzie tygodnia dla niepodlegej 2018