Czwórbój LA 2018

Dnia 21 maja 2018r. na stadionie lekkoatletycznym przy hali sportowej, odbył się gminny czwórbój LA dziewcząt i chłopców. Do zawodów zgłosiły się dwie drużyny chłopców: Somonino i Goręczyno oraz trzy drużyny dziewcząt: Somonino, Goręczyno i Borcz. Uczniowie rywalizowali między sobą startując w czterech konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 60 m., skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 600m. – dziewczęta, bieg na 1000m. – chłopcy. Po zaciętej rywalizacji I miejsce wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Somonina, zarówno dziewczęta jak i chłopcy.

22 maja 2018r. reprezentanci Naszej Szkoły przystąpili do dalszej rywalizacji na etapie powiatowym. Zawody odbyły się na stadionie lekkoatletycznym w Stężycy. Dziewczęta zdobyły 878 pkt., i zajęły III miejsce, chłopcy wywalczyli 736 pkt., zajęli również III miejsce. Warto dodać, iż Małgorzata Leszkowska pobiła rekord szkoły na 600m., ustanawiając czas: 2,05,7. Gratulujemy!

Skład drużyny dziewcząt: Małgorzata Leszkowska, Oliwia Pipiórka, Aleksandra Wesołowska, Luiza Litwic, Anna Formela, Aneta Walaszkowska.

Skład drużyny chłopców: Błażej Arendt, Wiktor Arendt, Błażej Bazychowski, Nikodem Grosz, Cezary Kreft, Kewin Kuźmiński.

czwrbj la 2018