Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

Na początku lutego uczniowie klas I-III po raz kolejny włączyli się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Dzień ten w tym roku przypadał 7 lutego. W związku z tym podjęto szereg działań, aby uświadomić każdego ucznia jakie korzyści, ale też zagrożenia płyną Internetu. Dzieci uczestniczyły w trzech lekcjach online organizowanych przez Fundację Dajmy Dzieciom Siłę: "Sieciaki - poznaj bezpieczny Internet", "Sieciaki - pięć zasad bezpieczeństwa", "Tajemniczy link - kłopotów sto". Uczniowie wykonywali prace plastyczne promujące hasła bezpieczeństwo w sieci, rozwiązywali quizy i łamigłówki oraz śpiewali piosenki. Podczas zebrań z rodzicami wychowawcy zachęcali rodziców do zgłębienia tematu bezpieczeństwa dzieci w Internecie.