Spotkanie z policjantką 2022

W ramach edukacji związanej bezpieczeństwem, uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami we wrześniu zaprosili Policjantkę – mł. asp. Karolinę Jędrzejczak z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo, bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły, a także zagrożenia, z którymi mogą spotkać się mali uczniowie. Mieliśmy możliwość obejrzenia krótkich filmików, jak bezpiecznie przejść przez ulicę oraz jakie numery alarmowe powinien znać każdy, aby wezwać pomoc w razie potrzeby. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy. Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze. Uczniowie zadawali pytania, a funkcjonariuszka na każde pytanie odpowiadała cierpliwie i z uśmiechem. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie, to spotkanie oraz treści przekazane na pewno na długo zostaną w naszej pamięci.