Otwarta firma

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła ponownie przystąpiła do projektu Otwarta Firma organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Projekt obejmuje trzy szczeble kształcenia. Koordynatorem projektu jest Hanna Wrońska.

Szkoła podstawowa - Poznajemy zawody w miejscu pracy to program przeznaczony dla uczniów klas I-III i IV-VI szkół podstawowych, którego realizacja polega na zorganizowaniu około dwugodzinnej wycieczki do przedsiębiorstw funkcjonujących w najbliższej okolicy szkoły. Program ten organizowany jest w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, największego na świecie wydarzenia mającego na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Udział i zaangażowanie szkoły w programie są potwierdzane certyfikatem dla placówki. Podobny certyfikat otrzymuje również nauczyciel oraz współpracująca ze szkołą firma bądź instytucja. W miesiącu listopadzie uczniowie wezmą udział w warsztatach dotyczących różnorodnych zawodów oraz odwiedzą pobliskie zakłady pracy.