Wyjazd integracyjny - Kąty Rybackie

W ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach - „Bezpieczna+" - „Wędka alternatywą na wszystko” 40 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w 3 dniowym turnusie integracyjnym połączonym z warsztatami ekologiczno-krajoznawczymi. Uczniowie odwiedzili Muzeum Zalewu Wiślanego, gdzie poznali historię osadnictwa na tym terenie oraz sztukę połowu. Dużą atrakcją tego miejsca okazały się barkany. Wzięli także udział w warsztatach z coachingu oraz w warsztatach ekologicznych, gdzie myślą przewodnią było powstawanie bursztynu. Uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w paintballu oraz na strzelnicy. Dodatkowo odwiedzili Muzeum Stutthof w Sztutowie – były niemiecki obóz koncentracyjny. Poprzez udział w działaniach projektowych uczniowie mają rozwijać swoje mocne strony, w szczególności poprzez budowanie prawidłowych relacji rówieśniczych. Inicjatywą projektu jest zaszczepienie w uczestnikach aktywnego spędzania czasu z przyrodą i innymi ludźmi, jako alternatywa na budowanie prawidłowych relacji w środowisku szkolnym i lokalnym oraz przeciwdziałanie zachowaniom niepożądanym.

katy rybackiewięcej zdjęć