Menu witryny

Działanie związane z Patronem Szkoły Kardynałem Stefanem Wyszyńskim

 wyszynski

KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY

     I Etap konkursu zaczyna się w połowie stycznia. Uczniowie zapoznają się z życiorysem Patrona, zapisują do zeszytu notatkę, oglądają filmy, samodzielnie przygotowują prezentacje, które przedstawiają na forum klasy. Przygotowują albumy tematyczne.

     II Test Wiedzy o Patronie. Na przełomie lutego/ marca wszyscy uczniowie klas IV-VI piszą test wiedzy o Patronie, z którego wyłonieni są uczniowie, którzy uzyskają najlepszy wynik klasowy. Kwalifikują się oni do następnego etapu Konkursu.

     III Etap szkolny. Na przełomie kwietnia/ maja wytypowani uczniowie z etapu I biorą udział w Konkursie Szkolnym Wiedzy o Patronie Szkoły - uczniowie piszą test. Laureaci otrzymują nagrody i przechodzą do kolejnego etapu.

     IV Podczas Święta Szkoły odbywa się Turniej Wiedzy o Patronie Szkoły, przystępują do niego laureaci etapu szkolnego. Każdy z uczniów ma do wykonania kilka zadań. Są to krzyżówki, rebusy, układanki, itp. Na tym etapie wszyscy uczniowie uzyskują nagrody.

     Równolegle odbywa się Plastyczny Konkurs o Patronie Szkoły, w którym biorą udział uczniowie klas 0-III. Tytuł pracy: Dlaczego Kardynał Stefan Wyszyński jest Patronem naszej Szkoły? Do pracy plastycznej przygotowuje się dzieci poprzez przedstawienie postaci, są to krótkie opowiadania, filmy, oglądanie albumów z lat poprzednich, prezentacje wykonane przez uczniów z klas starszych. Najciekawsze i najestetyczniejsze prace są nagrodzone.

Ewa Jagodzińska

 


epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz