Prymas z Komańczy

W dniu 23 marca 2018 roku, w szkole Podstawowej w Somoninie uczennice z klasy VII B przedstawiły inscenizację pt.: ,,Prymas w Komańczy”. Przedstawienie miało za zadanie przybliżyć uczniom szkoły podstawowej osobę Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, patrona szkoły.

Ostatnim miejscem internowania ks. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego była Komańcza – klasztor Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Inscenizacja dotyczyła wybranych zdarzeń z życia Księdza Prymasa w latach 1955/56. W prezentowanej inscenizacji uczennice wcieliły się w postacie: ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, gości z Urzędu Bezpieczeństwa, siostry zakonne. Całość przedstawienia prowadził narrator, który wprowadzał uczniów w najważniejsze wydarzenia z życia Prymasa w Komańczy. Inscenizacja była ubogacona prezentacją multimedialną, którą uczniowie obejrzeli z zainteresowaniem. Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie mieli kolejną szansę przybliżenia sobie postaci wielkiego Polaka – Patrona szkoły.

20180323 125934 300x225