Menu witryny

Działania wokół Patrona

W styczniu 2018r przeprowadzono we wszystkich klasach IV-VII szkoły podstawowej lekcje na temat Patrona szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczniowie zapoznali się z życiorysem Sługi Bożego, który umieszczony był w tygodniku katolickim „ Niedziela”. Pracowali z artykułem Pt. „Jego imię noszą ulice, szkoły, ale czy także nasze serca?” Poznali też ciekawe wiadomości na podstawie książki Stefana Wyszyńskiego pt. „ Zapiski więzienne”. Młodzież dowiedziała się na temat życia, pracy, internowania Kardynała, sposobu postępowania z najważniejszą osobą duchowną w Polsce. Postać Patrona naszej szkoły budzi ogromny podziw i wdzięczność za głoszoną prawdę, postawę oraz przeciwstawienie się ówczesnej władzy w naszym kraju. Uczniowie wszystkich klas zapoznali się również z filmem fabularnym Teresy Kolarczyk pt. „Prymas- Trzy lata z tysiąca”. Efektem pracy z Patronem były gazetki ścienne, które zostały wyeksponowane w klasach, w których odbywają się lekcje religii oraz na szkolnych korytarzach.

dziaania patron

więcej zdjęć

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz