Menu witryny

Wojewódzki Konkurs Ekologiczny „Oblicza Globalizacji” 2018

W dniu 25 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbył się Wojewódzki Konkurs Ekologiczny: „Oblicza Globalizacji". Tegoroczne zmagania uczniów przebiegały pod hasłem: „NIE- dla smogu”. Do konkursu przystąpiło osiem  szkół. Każdą szkołę reprezentowało troje uczniów wraz z opiekunem. Po uroczystym przywitaniu gości przez Panią Dyrektor Jolantę Bociańską, drużyny przystąpiły do wykonania trzech zadań. Po zapoznaniu się z prezentacją multimedialną przygotowaną przez p. Joannę Kuśnierz  z Kaszubskiego Parku Krajobrazowego pierwsze zadanie polegało  na rozwiązaniu testu wiedzy na temat smogu. Kolejne zadanie, to wykonanie plakatu – drzewka decyzyjnego, w którym należało uwzględnić: jak jest, jak powinno być, dlaczego nie jest tak, jak powinno być oraz co zrobić, aby było tak, jak powinno być. W ostatnim  zadaniu uczniowie musieli  wykonać ulotkę nawołującą mieszkańców do walki ze smogiem. Nad przebiegiem konkursu i pracą poszczególnych szkół czuwała komisja w składzie: p. Joanna Kuśnierz-Kaszubski Park Krajobrazowy, p. Marcin Sidoruk -Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku, p. Michał Budźko- Nadleśnictwo Kartuzy. Po podsumowaniu punktów ogłoszono wyniki konkursu:

I miejsce –Szkoła Podstawowa im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie, 
II miejsce - Gimnazjum Nr 33 w Gdańsku, 
III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kartuzach,
IV miejsce – Szkoła Podstawowa im Ziemi kaszubskiej w Goręczynie,
V miejsce – Szkoła Podstawowa w Przodkowie, Szkoła Podstawowa w Czeczewie, Szkoła Podstawowa w Stężycy
Sponsorami nagród  tegorocznego konkursu byli: Kaszubski Park Krajobrazowy oraz Nadleśnictwo w Kartuzach. Uczniowie i szkoły biorące udział w konkursie otrzymały nagrody i podziękowania.  Cały konkurs przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że spotkamy się w podobnym gronie za rok.

wojewdzki konkurs ekologiczny 2018

więcej zdjęć


epuapWarunki ubezpieczenia NNW PZU

CMI baner na stronę www

skslogo

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz