Menu witryny

Makramki - joanki 2021

19 października odbyły się warsztaty ze sznurkiem. W prawie 4 godzinnych warsztatach wzięli najstarsi uczniowie uczący się j. kaszubskiego - klasy: ósme, siódme i szósta. Makrama to starożytna sztuka, polegająca na wiązaniu sznurków bawełnianych i coraz bardziej powszechna na Kaszubach. Jest to praca bardzo czasochłonna i wymaga skupienia oraz pracyzji. Stosując ją można wyplatać wiele rzeczy poczynając od kwietników, poprzez naszyjniki, makaty ścienne, kończąc na torebkach i plecakach. Do wyrobu przedmiotów za pomocą technik makramy można używać nici lnianych, konopnych, jedwabnych, sizalu i innych. Pani Joanna, która prowadziła zajęcia i uczyła nas prostszych "ściegów", mówiła że na pierwszy raz jest nieźle… z resztą na zdjęciach w galerii, wszystko widać!

Marta Szadłowska

makramki - joanki 2021

więcej zdjęć

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz