Menu witryny

Warsztaty w Zagrodzie Edukacyjnej w Łapalicach 2021

Dnia 28 września 2021 r. uczniowie klas 1 - 3 uczestniczący w zajęciach j. kaszubskiego byli na wycieczce jesiennej na gospodarstwie w sołtysówce w Łapalicach. Tam m. in.: uczniowie przygotowywali: pieczątki ziemniaczane, jeże ziemniaczane oraz każdy uczeń otrzymał porcję frytek oraz poznawali i karmili zwierzęta w gospodarstwie (świnki, daniele, koza, kuce, króliki, pawie, papugi, kurki, kaczki, gąski, bażanty itp.). Następnie odbyły się warsztaty Od ziarenka do bochenka (pieczenie bułek, prelekcja o uprawie zboża i powstaniu mąki), przejażdżka wozem drabiniastym, ponadto dodatkowe atrakcje tj.: ognisko z kiełbaską, malowanie na szkle, malowanie na drewnie, wypiek drożdżówek, nauka śpiewu kaszubskiego i gry na instrumentach kaszubskich. Na szczęście warsztatom dopisywała piękna wrześniowa pogoda. I z uśmiechem wróciliśmy do szkoły.

Opiekunki: Marta Szadłowska i Ewa Hildebrandt

warsztaty w zagrodzie edukacyjnej 2021

więcej zdjęć

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz