Menu witryny

Kaszubskie bajania 2021

26 września 2021r. uczniowie uczący się j. kaszubskiego mieli okazję wyjechać do Kościerzyny na festyn "Kaszubskie bajania". Uczniowi mieli okazję podziwiać występy wokalne i taneczne. Mogli brać udział w warsztatach plastycznych oraz w promocji bajek kaszubskich. Zespół „Łubiańsczé Gzubë” wystąpił z programem „Moderné Kaszëbë” w ramach którego, młodsze dzieci zaprezentowały układy taneczne do utworu „Nasza zemia” oraz zarapowały „Kaszubskie nuty”. Publiczność entuzjastycznie przyjęła kolejny punkt programu, którym był "pokaz mody" kaszubskiej przygotowany przez dzieci z klasy drugiej wraz ze swoimi mamami. - To była świetna zabawa, kaszubski naprawdę nie jest nudny - mówili po występie rodzice. Na koniec publiczność do wspólnego tańca porwały uczennice z klasy siódmej, które zatańczyły zumbę kaszubską.

Marta Szadłowska i Ewa Hildebrandt

kaszubskie bajania 2021

więcej zdjęć

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz