Menu witryny

VII Harcerski Kaszubski Rajd Remus 2016

„Wędrówki kaszubskiego rycerza”

      Harcerze z naszej szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny od wędrówki z Remusem po Kartuzach. Remus od najmłodszych lat prześladowany był za kaszubskie pochodzenie i wyobraźnię. Jako pasterz nie sprawdzał się, bo mu się zwierzęta rozbiegały, kiedy on bujał w obłokach. W szkole zaś nierozumiany i wytykany palcami za niewyraźną mowę też nie miał lekko. Kiedy dorósł, wysłuchał opowieści starego człowieka o losie Kaszubów i zgodnie z jego prośbą wyruszył w świat w poszukiwaniu ludzi, którzy nie zapomnieli kaszubskiej mowy. Po drodze Remus poznaje grajka Trąbę i wspólnie wędrują, wplątując się po drodze w różne przygody. Poznawszy dotychczasowe losy Remusa, harcerze zdecydowali się towarzyszyć mu w poszukiwaniu prawdziwych Kaszubów. Wędrówka ta wymagała od uczestników znajomości mapy, zabytków Kartuz oraz wiedzy dotyczącej założenia tego miasta, a w szczególności ważnej roli zakonu Kartuzów. Współpraca i zaangażowanie dzielnych harcerzy doprowadziła Remusa do celu. Nagrodą za wysiłek był udział w koncercie piosenki harcerskiej, który miał miejsce w Kartuskim Centrum Kultury.

mharcerze 1 mharcerze 2

więcej zdjęć


epuapWarunki ubezpieczenia NNW PZU

CMI baner na stronę www

twin

skslogo

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz