Menu witryny

Rajd Rodło

     Na kilka dni, harcerze Zespołu Szkół w Somoninie, przenieśli się w czasie do starożytnego Rzymu, a właściwie starożytnego Żukowa;-) Udział w XXXII Rajdzie Rodło, którego indywidualna trasa Hufca Kartuzy miała miejsce w okolicach Żukowa, pozwolił nam na udział w licznych zadaniach, których celem było odnalezienie zaginionych legionów rzymskich. Harcerze musieli wykuć miecze, zbudować drogi dla legionów rzymskich, opanować atakowanie wroga za pomocą katapulty czy też opatrzyć rannych Rzymian. Wszystkie te zadania, wymagały od nich współpracy, dobrej organizacji i oczywiście umiejętności odczytywania mapy. Na zakończenie rajdu udaliśmy się do Bytowa, gdzie miał miejsce uroczysty apel. Będąc w Bytowie, nie mogliśmy pominąć zwiedzania pokrzyżackiego zamku i Muzeum Zachodniokaszubskiego. A więc do zobaczenia na kolejnym szlaku. Czuwaj!

rajdrodlo


epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz