Menu witryny

Logowanie

„Zauważ człowieka”-Harcerze niosą Betlejemskie Światełko Pokoju

„Zauważ człowieka”
- Harcerze niosą Betlejemskie Światełko Pokoju

     „Zauważ człowieka” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Już po raz dwudziesty piąty harcerze i harcerki zostali strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. Betlejemskie Światełko Pokoju, które przywiozła z Hufca Kartuzy druhna Ewa, towarzyszyło nam podczas wigilijnego spotkania, które miało miejsce w piątek 18 grudnia. Ponieważ idea dbania o to właśnie światło jest wielka i powszechnie znana, nie mogliśmy pozwolić na to aby Betlejemskie Światełko nie trafiło do domostw mieszkańców Somonina. W niedzielę, najmłodsi harcerze z V Drużyny Harcerskiej „Leśni”, pod opieką starszych harcerzy z „Wanogi” zanieśli Betlejemskie Światełko Pokoju do kościoła w Somoninie.

     My, harcerze ZHP, przekazując Betlejemskie Światło Pokoju pragniemy uwrażliwić na wszystkie potrzeby współczesnego człowieka, byśmy proszącym radośnie spieszyli z pomocą, milczących w cierpieniu dostrzegli, a ukrywających się odnajdywali i okazywali im pomoc. Betlejemski Ogień niech umacnia nasze braterstwo i współpracę dla dobra człowieka. Niech obudzi i pogłębi w nas wrażliwość  na cudze potrzeby.

          mswiatelko1mswiatelko2

 


 

epuapWarunki ubezpieczenia NNW PZU

skslogo

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz