Menu witryny

Logowanie

PAŹDZIERNIK 2014

IX ZŁAZ DRUŻYN HUFCA ZHP w Pierszczewie

     18 listopada drużyny harcerskie Zespołu Szkół w Somoninie: 5 DH „Leśni” oraz 4 TDH „Wanoga” uczestniczyły w IX ZŁAZIE DRUŻYN HUFCA ZHP w Pierszczewie nad urokliwym jeziorem Zamkowisko. Był to już drugi rajd w tym roku szkolnym. Pomimo jesiennej pogody dotarliśmy do Gołubia pociągiem, skąd oczywiście pomaszerowaliśmy do Pierszczewa. Nasi sprawni harcerze wzięli udział w biegu harcerskim, wykazując się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy oraz posługiwania się alfabetem morsa. Równie dobrze poradzili sobie z zaszyfrowanymi wiadomościami. Harcerze mogli doskonalić swoje sprawności. Nawet w jesiennych warunkach udało im się rozpalić ognisko i zagotować wodę. Dużą atrakcją był dla nich konkurs strzelecki. Najlepszym strzelcem zawodów została nasza harcerka-uczennica klasy Ia - Natalia Hinc. Jednym z ostatnich zadań było wykonanie plakatu - rebusu, w którym ukryta była nazwa naszych drużyn. Nie zabrakło również standardowego harcerskiego poczęstunku, czyli grochówki.  Nasi młodsi harcerze radzili sobie z zadaniami równie dobrze, jak ich starsi koledzy z gimnazjum. Kolejny raz sprawdzimy swoje umiejętności podczas XVII Rajdu Śladami Przeszłości Gdańska. Czuwaj!

      mpierszczewo1  mpierszczewo3

 


 CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

     Dbałość o krzewienie patriotyzmu i pamięć o tych, którzy walczyli o wolną Polskę, jest wpisana w obowiązki bycia harcerzem. Kierując się tą zasadą, my, oddaliśmy cześć pomordowanym w czasie II wojny światowej mieszkańcom gminy Somonino. W tygodniu poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych udaliśmy się do lasu nieopodal Hopowa, gdzie stoi odnowiony pomnik pomordowanych w czasie wojny mieszkańców naszej lokalnej społeczności. Minutą ciszy oraz zapaleniem znicza oddaliśmy im hołd. Cześć ich pamięci!

m11listopad

 


 

 

epuapWarunki ubezpieczenia NNW PZU

skslogo

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz