„Wolność, kocham i rozumiem” 2022

Po raz kolejny, pomimo szarej i chłodnej aury, spotkaliśmy się w bardzo licznym gronie, aby wspólnie obchodzić kolejną rocznicę obchodów niepodległości naszej Ojczyzny. Po przerwie spowodowanej pandemią, powróciliśmy do tradycji pełnienia służby podczas lokalnych obchodów, które mają miejsce w lesie hopowskim, gdzie upamiętniono śmierć mieszkańców pomordowanych przez hitlerowców. Uroczystości rozpoczęły się wspólnym przemarszem do pomnika, a następnie miała miejsce msza święta oraz przedstawienie artystyczne przygotowane przez uczniów SP w Egiertowie. Tegoroczne obchody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Naszą społeczność szkolną dumnie reprezentował poczet szkolny oraz licznie przybyli harcerze.

wolno kocham i rozumiem 2022