Menu witryny

Harcerskie lato 2022

Czuwaj!

Meldujemy, że w sierpniu odbył się pierwszy od 24 lat obóz harcerski! Pogoda jak i nastroje dopisywały. W Gołubiu napisaliśmy nowe rozdziały naszej harcerskiej historii. Realizowaliśmy tam projekt "Warsztaty z pionierki obozowej", podczas którego zastępy obozowe zaangażowane były w budowę infrastruktury obozowej. Harcerze zbudowali prysznice obozowe, regały do namiotów, bramy obozowe, umywalnię i to wszystko przy ograniczonej ilości materiałów. Każdemu z zastępów zajęcia z pionierki sprawiły wiele problemów, które samodzielnie rozwiązywali konsultując swoje pomysły z innymi zastępami. Umiejętności takie jak: bezpieczne operowanie narzędziami, organizacja przestrzeni, współpraca z zespołem oraz efektywne zagospodarowanie czasu przydadzą się nie tylko na obozie, ale przede wszystkim w dorosłym życiu wzrastającego pokolenia.

Podczas obozu harcerskiego w Gołubiu, uczestnicy realizowali projekt "Droga ku kurhanom, czyli sprawdzian własnych umiejętności", podczas którego zastępy przemieszczały się po lasach leśnictwa Uniradze ćwicząc techniki harcerskie, szlifując zdolności orientacji i poruszania się w terenie. Punktem do którego wszyscy zmierzali było cmentarzysko kurhanowe, na którym uczestnicy zapoznali się z historią tych tajemniczych obiektów. Odbył się również festyn, do którego uczestnicy obozu od samego rana przygotowywali stroje, ćwiczyli średniowieczne pieśni oraz tańce by wieczorem wszyscy razem rozpocząć wspólne świętowanie - biesiadę.

harcerskie lato 2022

więcej zdjęć

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz