Menu witryny

III edycja Biwaku Budowniczych 2019

4 maja 2019r. zakończyła się już trzecia edycja Biwaku Budowniczych. Podczas wiosennej, 4 dniowej edycji biwaku, udział w niej wzięło przeszło 53 uczestników-przedstawicieli różnych pokoleń. Biwak miał na celu wzmocnienie więzi społecznych, w tym międzypokoleniowych między rodzicami a młodzieżą, podczas zabawy, jaką była wspólna praca. ZHP stosuje specyficzny system pracy, jakim jest uczenie w działaniu, dlatego też młodzież wraz z rodzicami uczyli się wspólnie funkcjonować podczas wznoszenia zaprojektowanej przez siebie konstrukcji namiotów obozowych. Po raz kolejny stosowaliśmy zasadę dh Karola Prabuckiego, która brzmi: „3 razy myślmy, 2 razy mierzmy, raz tnijmy. Nie na odwrót”, która przy każdym napotkanym problemie okazywała się pomocna! Młodzi ludzie już po raz trzeci, chwycili w swoje dłonie narzędzia i wyruszyli z uśmiechami na twarzach by przez kilka dni wspólnie pracować, męczyć się i kłaść się zmęczonym spać bogatszym o nowe doświadczenia i umiejętności. Kto przeżył chociaż jeden Biwak Budowniczych wie, że najlepszą chwilą podczas biwaku jest wieczór, kiedy to po długim dniu ciężkiej pracy, spotkają się spojrzenia dwojga ludzi, którzy przez kilka godzin wspólnie nad czymś pracowali i nic nie mówiąc kiwają w swoją stronę głowami uśmiechając się. Za każdym razem ich oczy mówią więcej niż gdyby powiedzieli na głos: „To był dobry dzień”.

Żyjmy dla takich chwil, to one przede wszystkim nadają życiu kolorów.

iii edycja biwaku budowniczych 2019

więcej zdjęć

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz