Pamiętamy!!!

Dnia 11 listopada, w dniu w którym przypada ogromnie ważne dla nas Polaków święto narodowe, harcerze wraz z przedstawicielami społeczności lokalnej uczestniczyli w obchodach tej uroczystości. Pomimo jesiennej aury, ponad 20 harcerzy pomaszerowało do Lasu Hopowskiego, gdzie w okresie II wojny światowej Niemcy rozstrzelali mieszkańców Kaszub. Podczas uroczystej mszy, złożyliśmy kwiaty na grobie oraz pełniliśmy uroczystą wartę. Nie był to jedyny akcent patriotyczny. Dzień wcześniej harcerze wraz z uczniami klasy VI i VII Szkoły Podstawowej uczestniczyli w „Nocce z gen. Hallerem”. Ze względu na tzw. Rok Hallerowski, przygotowana przez harcerzy gra traktowała o życiu i działalności wielkiego dowódcy.

pamitamy - harcerze