0C Dzień Kropki 2020

Dnia 16 września w naszym  przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia ubrania wszystkich dzieci wypełnione były kropkami. Na zajęciach wysłuchaliśmy opowiadania o tym jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie, nie zwracał uwagi. I okazało się że kropki są wszędzie! Następnie wszystkie dzieci zamieniły się w artystę i wykonały prace plastyczne, w których motywem przewodnim była kropka. Nie zabrakło także zabaw i doświadczeń związanych z kropkami.

dzie kropki w grupie 0c