Menu witryny

Maraton czytania bajek

     15 maja 2016 roku w Zespole Szkół w Somoninie odbył się Maraton Czytania Bajek. Akcję przeprowadzono w związku z realizacją Projektu ERASMUS+.

     W ciągu czterech godzin naprzemiennie dzieci przedszkolne i z klas I-III miały okazję wysłuchać wielu ciekawych bajek, czytanych przez harcerki: Kamilę Cymermann (gimnazjum) i Izabelę Cymermann (kl.V SP), nauczycielki: p. Ewę Hildebrandt i p. Hannę Wrońską, a także księdza proboszcza Piotra Kardasa.

     Wśród wybranych utworów znalazły się zarówno bajki terapeutyczne: „Uzdrawiający uśmiech”, „Dzielny niedźwiadek”, „Biała kartka”, „Żółw maratończyk”, „Dzielny pacjent”, jak i książka Janusza Wilczyńskiego „O królewnie, która chciała jeździć koparką”.

     Wszyscy uczestnicy Maratonu otrzymali pamiątkowe plakietki. Akcja miała na celu promocję literatury i czytelnictwa, a także wskazanie roli książki w rozwoju dziecka. Nie należy zapominać, iż wspólne czytanie książek jest bardzo interesującym doświadczeniem. Zwykle czytamy sami dla siebie - po cichu, tymczasem dawniej głośne czytanie było czymś zupełnie naturalnym, tak jak dziś oglądanie filmów programów telewizyjnych. Słowa przeczytane na głos mają większą moc, niemal czarodziejską.

     Koordynatorem maratonu była Ewa Hildebrandt – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

maraton czytania


epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz