Menu witryny

Jasełka zainspirowane współpracą międzynarodową

     Współpraca międzynarodowa zainspirowała nas do przygotowania tradycyjnych Jasełek w trochę innej formie. Zebraliśmy informacje od krajów partnerskich, odnośnie ich zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Stworzyliśmy scenariusz, który opierał się na spotkaniu przedstawicieli Polski, Grecji, Włoch, Cypru, Szkocji i Bułgarii, przy wspólnym, wigilijnym stole. Uczniowie naszej szkoły mieli okazje poznać zwyczaje świąteczne, o których do tej pory nie mieli pojęcia. Dowiedzieli się np. że włoskie dzieci odwiedza z prezentami czarownica Befana, a Grecy stroili kiedyś łodzie zamiast choinek. Nasz szkolny chór zaangażował się w przygotowania wykonując piosenki po polsku, angielsku, kaszubsku, a nawet po włosku. Takie przedstawienie nie tylko dostarczyło nowej wiedzy naszym uczniom, ale także zacieśniło więzi z naszymi partnerami.

merjas


 

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz