Warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej w Kartuzach 2018

Dnia 7 listopada 2018r. uczniowie odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Kartuzach, w której uczestniczyli w warsztatach. Założeniem warsztatów było rozbudzenie wśród uczestników zainteresowania historią Polski, zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną, a także promocja czytelnictwa. Pani bibliotekarka wyjaśniła niezrozumiałe dla dzieci pojęcia, takie jak: szabat, Tora, pascha, godzina policyjna. Akcja odbywa się w związku z obchodami stulecia odzyskania niepodległości. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach akcji czytelniczej „Mirabelka- kiełkująca historia w 100licy” zainicjowane przez serwis biblioteczny Lustro Biblioteki i Wydawnictwo Zielona Sowa w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości.

warsztaty w bibliotece pedagogicznej w kartuzach 2018