Światowy Dzień Bajek

Światowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Z tej okazji najmłodszych czytelników odwiedzili ulubieni bohaterowie bajek. Kłapouchy, Żyrafa oraz Króliczek wspólnie oprowadzili dzieci po ich magicznym świecie. Przedszkolaki wysłuchały bajki o Przygodach Tomcia Paluszka oraz bajki o Roszpunce. Zaprosili ich do wspólnej zabawy i zachęcili do częstego odwiedzania na stronach swoich ulubionych książek. Nie zabrakło wspólnego odśpiewania hymnu przedszkolnego pt. „Jestem małym przedszkolakiem”. Na zakończenie przedszkolaki rysowały i kolorowały swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Za rok znów powitamy naszych bajkowych gości.

dzien bajek1dzien bajek2dzien bajek3