Turniej BRD

W dniu 30 marca 2010 r. w Naszej Szkole odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W Turnieju uczestniczyły drużyny ze wszystkich szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu gminy Somonino.

Turniej obejmował: rozwiązywanie testu dostarczonego przez przedstawiciela Komendy Policji w Kartuzach (testu jednokrotnego wyboru dla uczniów szkół podstawowych oraz testu wielokrotnego wyboru dla uczniów gimnazjum) oraz wykonywanie zadań praktycznych obejmujących jazdę rowerem i udzielanie I pomocy (wykonywanie opatrunku rany).

Organizatorami Turnieju byli: Anetta Rozwadowska, Beata Chyła-Kobus i Waldemar Rychert – nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Somoninie.

Gminę Somonino w Eliminacjach Powiatowych reprezentować będą:

Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Somoninie w składzie: Mateusz Reiter, Kamil Turko, Maciej Ulenberg.

Drużyna Gimnazjum Publicznego w Somoninie w składzie: Magdalena Puzdrowska, Michał Formela, Szymon Hirsz.

Wszyscy uczestnicy Turnieju zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi. Poszczególne drużyny otrzymały dyplomy.