Menu witryny

Wizyta uczniów hiszpańskich z Ceuti w ramach realizacji programu Erasmus+

W dniach 22 – 26 kwietnia 2024r. gościliśmy 8 uczniów oraz 2 nauczycieli z Ceuti, hiszpańskiej miejscowości położonej w rejonie Murcji. Pomimo, że pogoda nie rozpieszczała naszych gości, mamy nadzieję, że dzięki aktywnościom w których wzięli udział, będą mile wspominać nasz kraj. Uczestniczyli oni w lekcjach, na których promowaliśmy kaszubszczyznę oraz prezentowaliśmy nasze symbole narodowe. Uczestnicy malowali chusty, wykorzystując przepiękne wzory kaszubskie oraz tańczyli zarówno narodowe tańce, jak i regionalne, bawiąc się kaszubskimi instrumentami.  Równie kreatywne zajęcia zorganizowały Panie z Warsztatów Terapii Zajęciowej, gdzie uczestnicy wykonywali zakładki i breloki. Nie zabrakło również sportowej rywalizacji podczas wspólnych zajęć wychowania fizycznego uczniów klasy 7a oraz naszych gości z gorącego kraju. Hiszpanie odwiedzili CEiPR w Szymbarku, bryczkami odbyli podróż pod wieżę w Wieżycy by następnie wspiąć  się na wieżę widokową,  zwiedzili Gdańsk oraz uczestniczyli w warsztatach w Hevelianum w Gdańsku, odkrywali Kartuzy i ich historię poprzez udział w grze miejskiej, integrowali się podczas bowlingu w Hotelu Pod Orłem oraz zwiedzili zamek w Malborku. Tak więc czas spędzony wraz z naszymi uczniami był bardzo urozmaicony i aktywny, ale dał też okazję do bliższego poznania się młodzieży, praktykowania języka angielskiego w sytuacjach codziennych oraz poznania odmiennej kultury. Dzięki zaangażowaniu rodziców uczniów naszej szkoły biorących udział w wymianie, uczniowie z Hiszpanii mieli równie aktywne i urozmaicone popołudnia.  

erasmus ceuti 2024

więcej zdjęć

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz