Menu witryny

Ratujemy i uczymy ratować 2023

22 czerwca 2023r. Uczniowie klas drugich poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nauczycielka przeszkolona w ramach programu RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ, realizowanego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przeprowadziła zajęcia teoretyczne i praktyczne. Dzieci obejrzały film, w którym doktor Kręciołek przedstawił kolejne etapy działań ratujących życie, następnie praktycznie je realizowały: ocena zdarzenia i przytomności poszkodowanych, wezwanie pomocy, ocena funkcji życiowych (oddychanie) i odpowiednie postępowanie. Pozycja boczna ustalona w przypadku, gdy poszkodowany oddycha i resuscytacja w przypadku, gdy poszkodowany nie oddycha. Mamy nadzieję, że po dzisiejszych zajęciach dzieci mają więcej pewności co do swoich umiejętności w tym zakresie. Jednocześnie życzymy bezpiecznych wakacji.

ratujemy i uczymy ratowa

więcej zdjęć

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz