Menu witryny

Wystawa "Zbrodnia Katyńska" 2023

Dzięki uprzejmości Pracowników Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku w dniach 18-21 kwietnia 2023r. gościła w naszej szkole wystawa pt. „Zbrodnia Katyńska 1940. Zagłada polskich elit”. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z informacjami dotyczącymi losów polskich elit wziętych do radzieckiej niewoli i bestialsko pomordowanych w 1940r. Wystawa składała się z następujących tablic: „Wyrok na Polskę”, „Obozy i więzienia NKWD”, „Zbrodnicza decyzja”, „Mechanizm zbrodni”, „Portret katów”, „Poszukiwania Zaginionych”, „Ujawnienie Zbrodni Katyńskiej”, „Ekshumacje w Katyniu w 1943r.”, „Początki kłamstwa katyńskiego”, „Głos Ofiar Zbrodni”, „Portret Zamordowanych”, „Walka o prawdę”, „Cmentarze Katyńskie”, „Zbrodnia Katyńska w liczbach”. W ramach lekcji historii w klasach ósmych zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące Zbrodni Katyńskiej połączone ze zwiedzaniem wystawy. Uczniowie z dużym zainteresowaniem zapoznawali się z treścią tablic i zadawali wiele pytać odnoszących się do tych tragicznych wydarzeń.

wystawa katy 2023

więcej zdjęć

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz