Menu witryny

Dzień Ziemi 2023

21kwietnia 2023r. z okazji Dnia Ziemi zorganizowaliśmy w szkole rozgrywki ekologiczno-przyrodnicze dla klas 4-8 oraz podsumowaliśmy akcję „Wkręć się w pomaganie”. Uczniowie klas od 1 do 8 z wielkim zaangażowaniem przynosili do szkoły nakrętki, zużyte opakowania po tuszach i baterie. Łącznie zebraliśmy ponad 400 kg nakrętek i 380 kg baterii, które zostały przekazane do recyklingu. Najbardziej zaangażowani uczniowie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami oraz dyplomami. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w akcji w przyszłym roku szkolnym.

W rozgrywkach ekologiczno-przyrodniczych rywalizowały między sobą klasy 4-5, 6-7 oraz klasy 8. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach takich jak: segregacja odpadów, rozpoznawanie ryb żyjących w naszych kaszubskich jeziorach, rozpoznawanie znaków ekologicznych, znajomość zasad ekologicznych. Dużo emocji wywołało zadanie na spostrzegawczość, w czasie którego uczniowie musieli zapamiętać kolejność owoców i warzyw narysowanych na brystolu, a potem w tej samej kolejności ustawić prawdziwe owoce na ławce. Pod czujnym okiem jury uczniowie zdobywali kolejne punkty. Uroczystość podsumowano wręczając dyplomy i nagrody dla najlepszych. Wszyscy świetnie się bawili, a przy okazji utrwalali wiedzę o ochronie środowiska.  

dzie ziemi 2023

więcej zdjęć

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz