Gminny Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2023

Dnia 19 kwietnia 2023r. odbył się w naszej szkole Gminny Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do konkursu zgłosiły się trzy szkoły z gminy Somonino: Egiertowo, Borcz oraz Somonino. Każdą ze szkół reprezentowały dwa zespoły, grupa młodsza składająca się z dwóch dziewczynek i dwóch chłopców oraz grupa starsza składająca się z trzech uczestników. Każdy z uczniów przystąpił do następujących zadań:

1) testu wiedzy

2) testu ze skrzyżowań,

3) jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego,

4) jazdy sprawnościowej po torze przeszkód,

5) wykonanie zadania z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Suma punktów zdobytych w danej konkurencji stanowiła wynik indywidualny każdego z uczestników, suma łączna lokat stanowiła wynik całej drużyny. Po zaciętej walce ostatecznie I miejsce zarówno w grupie młodszej jak i starszej zajęła Szkoła Podstawowa w Somoninie, II miejsce Szkoła Podstawowa w Borczu, III miejsce Szkoła Podstawowa z Egiertowa. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

brd 2023